Пологове відділення

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Пологове відділення

Завідувач Пологового відділення

Лавроненко Андрій Володимирович

лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Пологове відділення

Медичний персонал Пологового відділення

Пологове відділення Пологове відділення
Пологове відділення Пологове відділення
Пологове відділення Пологове відділення
Пологове відділення Пологове відділення
Пологове відділення Пологове відділення
Пологове відділення Пологове відділення
Пологове відділення Пологове відділення
Пологове відділення Пологове відділення
Пологове відділення Пологове відділення

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Пологове відділення Державного закладу «Дорожня клінічна лікарня №2 ст.Київ» Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» розташоване на 6-7 поверхах терапевтичного корпусу. Відділення є правонаступником Дорожнього пологового будинку, 1 та 2-х місні палати обладнані для спільного перебування матері та дитини.

Завідувач відділенням – Лавроненко Андрій Володимирович, лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, закінчив в 1981 році Читинський державний медичний інститут.

Направлення у пологове відділення проводиться через Центр здоров’я жінки, можливе ведення вагітності. При ЦЗЖ працює консультативно-діагностичний кабінет з можливістю проведення УЗ обстежень, кардіотокографії. Повне клінічне та лабораторне обстеження вагітної при госпіталізації у пологове відділення.

Сучасний підхід до діагностики та лікування ускладненої вагітності. Вичікувальна тактика ведення пологів, проведення медичних маніпуляцій та введення ліків тільки при наявності медичних показань.

Вільна поведінка породіллі при пологах. Фізіологічні методи знеболення пологів.

Широке застосування епідуральної анестезії для знеболення пологів та операцій. Використання сучасних шовних матеріалів та антибіотиків при проведення операції кесарського розтину.

Пропаганда та підтримка вигодовування дитини материнським молоком. Рання виписка додому. Раннє прикладання новонародженого до грудей (в пологовому залі). Спільне перебування матері та дитини від моменту народження та до виписки.

Тиха, комфортна, доброзичлива атмосфера та високий медичний професіоналізм – моменти, за якими можна охарактеризувати відділення.

В акушерському фізіологічному відділення надається кваліфікована медична допомога жінкам після самостійних пологів та кесарського розтину. У всіх палатах післяпологового відділення є умови для спільного перебування матері та дитини.

Нещодавно закінчено капітальний ремонт та переоснащення відділення, всі палати та холи облаштовані новими функціональними меблями.

Породіллі лежать в комфортних одно- та двохмісних палатах, оснащених душовими та туалетами. В палаті є додатково: сповивальній столик, зручна мийка-ванночка для новонародженого, ліжечко для дитини.

За станом здоров’я жінки та новонародженого цілодобово стежать висококваліфіковані лікарі. Проводяться бесіди та надаються методичні рекомендації про перебіг післяпологового періоду, гігієні, контрацепції, харчуванні, гімнастиці, про правила поведінки після виписки з пологового відділення. Велику увагу приділяють становленню лактації та підтримці грудного вигодовування.

При спільному цілодобовому перебуванні матері та дитини лікар-неонатолог оглядає новонародженого щоденно в палаті в присутності матері. Дитяча медична сестра навчить матір догляду за новонародженим, розповість матері про його самопочуття, відповість на запитання.

Під час перебування в стаціонарі, (якщо немає протипоказань) виконується щеплення згідно національного календаря щеплень (від гепатиту В та туберкульозу). Вся щеплення проводяться за згоди батьків.

Під час перебування у відділенні жінці проводять повне клініко-лабораторне обстеження, ультразвукове дослідження матки, за необхідністю консультують лікарі інших спеціальностей.

В нашому стаціонарі практикується рання виписка: після фізіологічних неускладнених пологів на 3 добу, після кесарського розтину на 4-5 добу. Рання виписка сприяє зниженню частоти гнійно-септичних ускладнень. Після виписки зі стаціонару, упродовж 4 діб, усім породіллям, за необхідності може бути надана цілодобова допомога в приймальному відділенні.

Для кожної жінки використовуються індивідуальні набори медичних інструментів та одноразові стерильні комплекти білизни. Під час пологів застосовуються різні види знеболення в залежності від стану породілля та плоду. З метою знеболення пологів широко застосовується тривала епідуральна аналгезія. Епідуральну аналгезію проводять висококваліфіковані лікарі-анестезіологи котрі в досконалості володіють даною методикою. В пологах заохочуються активна поведінка породіллі, альтернативні положення. Одразу після пологів, за відсутності протипоказань, новонароджений викладається на живіт до матері або партнера.

Співробітництво з кафедрою

Кафедра акушерства та гінекології під керівництвом доктора медичних наук, професора Гнатко О.П. спільно отримано неоціненний досвід діагностики, ведення та лікування різних ускладнень вагітності. Проведена велика кількість досліджень, багато з яких лягли в основу кандидатських та докторських дисертацій. Всі розробки впроваджені в клінічну практику та сприяють підвищенню якості лікування та покращення здоров’я матерів та дітей. Співробітники кафедри активно приймають участь в роботі пологового відділення. Співробітники кафедри постійно проводять клінічні розбори, аналізують роботу пологового відділення, ознайомлюють лікарів з новітніми тенденціями в акушерстві.

Основні напрямки роботи кафедри:

 • невиношування вагітності, в тому числі його інфекційні та імунологічні аспекти, ;
 • внутрішньоутробна інфекція;
 • ведення пацієнток з передчасним розривом плідних оболонок
 • патогенез та терапія при гестозах, а також оптимальні терміни родорозрішення;
 • ведення пологів при різних станах пологової діяльності.

Тривале співробітництво з кафедрою акушерства та гінекології №2 НМУ ім.О.О.Богомольця дозволяє впроваджувати в роботу відділення сучасні технології. Допомога у відділенні базується на принципах доказової медицини.

У відділенні активно вивчаються особливості патогенезу, діагностики, профілактики та лікування прееклампсії, системи перинатальної охорони плоду у вагітних з високим ризиком розвитку ускладнення вагітності.

Комісія по прийому в пологове відділення працює 2 рази на тиждень – вівторок та четвер з 14-00 до 16-00 в центрі здоров’я жінки.

Документи, які необхідно мати при собі: обмінна карта, паспорт, посвідчення залізничника, на партнерські пологи – обстеження чоловіка.

Склад комісії:

 1. Заступник головного лікаря по лікувальній роботі Бабакова Олена Володимирівна.
 2. Завідувачка центром здоров’я жінки Двуліт Мар’яна Петрівна.
 3. Завідувач пологовим відділенням Лавроненко Андрій Володимирович.

Обстеження для батька на партнерські пологи:

 1. Флюорографічне обстеження органів грудної клітини – за давністю не більше 1 року.
 2. Бактеріологічний посів з носу на стафілокок.

Контактний телефон – 244-09-02.

Приймальне відділення – 244-02-66 цілодобово.

Пологовий блок та палати інтенсивної терапії – 481-10-67.

Відділення новонароджених – 244-02-68. Завідувачка відділенням Смайлова Лінда Фікретівна.

Виписка з пологового відділення з 14-00 до 16-00 щоденно.

Лікарські кадри:

 1. Гайдукова Вікторія Іванівна – лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.
 2. Захаренко Ніла Олександрівна – лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія, кандидат медичних наук.
 3. Бережна Тетяна Андріївна – лікар акушер-гінеколог, перша кваліфікаційна категорія, кандидат медичних наук.
 4. Макарова Олена Владиславівна – лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.
 5. Мізерна Світлана Дмитрівна – лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.
 6. Порайко Світлана Миколаївна – лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.
 7. Томченко Наталія Кузьмівна – лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.
 8. Трирог Ванда Вікторівна – лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.
 9. Литвин Людмила Петрівна – лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.
 10. Карпенко Юлія Миколаївна – лікар акушер-гінеколог.

Корисна інформація:

Набір необхідних речей для вагітних, які оформлені на пологи по одноразовій страховці (речі повинні бути в пакетах, підписані)

 

     При госпіталізації потрібно мати:

 1. Документи:
 • паспорт громадянина;
 • обмінна карта;
 • страховий поліс;
 • ідентифікаційний код.
 1. Особисті речі:
 • пакети для сміття;
 • постільна білизна (обов’язково) 2 комплекти;
 • халат;
 • сорочки 2 шт;
 • капці;
 • шкарпетки;
 • предмети особистої гігієни;
 • чашка, ложка;
 • тарілка 2 шт.;
 • пляшка води негазованої з дозатором (спорт), №2-3;
 • одноразові урологічні прокладки 1 уп., одноразові труси, памперсні пелюшки №10 (60х60) в аптеці.
 1. Для новонародженого (випраний та попрасований):
 • Одяг за бажанням батьків.
 • Пелюшки – 8-10 шт.
 • Памперси – 1 уп.
 • Шкарпетки – 2 пари.
 • Шапочки – 2 шт.
 • Канавіт «Vitk» - 1 амп.
 • Дитяча ковдра – 1 шт.
 • Підковдра дитяча – 2 шт.
 • Комбінезони для новонароджених (сліпи) – 3 шт.
 • Очні краплі «Флоксал».
 • Електронний термометр.

Харчування, медичне забезпечення входять у вартість медичної страховки.

 

ДЛЯ ТИХ, ХТО БАЖАЄ ЗІБРАТИ ПУПОВИННУ КРОВ НОВОНАРОДЖЕНОГО, НЕОБХІДНО ЗАЗДАЛЕГГІДЬ ДОМОВИТИСЯ З ОБРАНИМ СІМЕЙНИМ БАНКОМ ПУПОВИННОЇ КРОВІ

ПРО ДОСТАВКУ ТЕРМОКОНТЕЙНЕРА У ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Відео про лікарню

 

 

 

 

Посилання

Міністерство охорони здоров'я України ban_prezident.gif ban_kmu_0.gif ban_rada.gif ban_mtu.png ban_uz.jpg detutbaner.png

             

Статистика сайту